بیوگرافی

نام کامل فرشاد پیوس
زادروز ۲۲ دی ۱۳۴۰ 
زادگاه تهران، ایران ایران
نام مستعار فرشاد آقای گل

 

فرشاد پیوس در بیست و دوم دی ماه هزار و سیصد و چهل در محله نازی آباد تهران دیده به جهان گشود.

او فوتبال را از همان کوچه پس کوچه های نازی آباد آغاز کرد و رفته رفته به زمین های خاکی جنوب تهران پای گذاشت . او برای اولین بار در سن 15 سالگی برای تست به زمین بانک ملی رفت ، فرشاد را به دلیل کوتاه بودن قدش قبول نکردند و حتی به او گفتند به درد فوتبال نمی خورد ، پسر کوچک آن روزها بعد از خط خوردن در تست از زمین بانک ملی تا نازی آباد را گریه کنان به خانه رفت . اما دست از تلاش نکشید و فوتبال خود را در تیم محلی ادب زیر نظر محمود علوی و آقا بیوک آغاز کرد و بعد از آن به همراه یکی از بچه محلی هایش به نام احمد گلستان برای تست به تمرین راه آهن رفتند و توسط اردشیر لارودی در تیم جوانان راه آهن انتخاب شدند . فرشاد از جوانان تا امیدهای دوران فوتبالی خود را در تیم راه آهن گذراند یک سال در رده جوانان آقای گل مسابقات تهران شد و از سال 59 تا 62 در راه آهن در 28 بازی 21 گل به ثمر رساند . در سال 62 به مدت 6 ماه به تیم شاهین تهران پیوست که در 6 بازی 5 گل به ثمر رساند.بعد از 6 ماهی که در شاهین تهران بازی کرد باید به خدمت مقدس سربازی می رفت او در سال 62 به خدمت سربازی رفت و در فصل 63- 64 در لیگ دو باشگاه های تهران به میدان رفت و علاوه بر زدن 24 گل در 20 بازی و کسب مقام آقای گلی توانست به همراه هم تیمی هایش قهرمان لیگ دو باشگاه های تهران شود و به لیگ یک باشگاه های تهران صعود کردند. بعد از آقای گلی و قهرمانی در لیگ دو تهران توسط علی پروین دعوت به تیم پرسپولیس شد و از سال 64 تا 68 با پیراهن پرسپولیس در 69 بازی 60 گل به ثمر رساند .

بعد از درخشش او در بازی های ملی در فصل 68-69 به تیم الاهلی قطر پیوست و در 12 بازی 9 گل به ثمر رساند و آقای گل لیگ قطر و موفق به کسب مقام سوم در آن سال شدند. بعد از ازدواج در سال 69 به تهران بازگشت تا دوباره برای پرسپولیس بازی کند و در 142 بازی که انجام داد 93 گل به ثمر رساند.

فرشاد با 153 گل زده در مجموع بهترین گل زن تمام ادوار پرسپولیس است . ضمنا فرشاد پیوس 35 بازی ملی دارد که توانسته 20 گل ملی نیز بزند و با تیم ملی ایران قهرمان بازیهای آسیایی 1990 و عنوان آقای گلی و بهترین بازیکن آن دوره از مسابقات را بدست آورد و در سال 1988 مقام سوم بازی های آسیایی را بدست آورد و در این دوره نیز بهترین گل زن تیم ملی ایران بود. از دیگر رکورد های فرشاد پیوس هت ریک کردن های او در پرسپولیس است ، برترین گلزن تاریخ باشگاه پرسپولیس با ثبت 13 هتریک رکورد دار است .

سرانجام در 20 تیر هزار و سیصد و هفتاد و شش در بازی خاطره انگیز پرسپولیس و استقلال پس از ضربه کاشته زیبایی که در دقیقه 13 توسط بهزاد غلامپور مهار شد جای خود را به مهدی مهدوی کیا داد و پیراهن معروف شماره 17 خود را بر تن مهدی مهدوی کیا جویای نام آن دوران کرد. آن بازی یکی از خاطره انگیز ترین خداحافظی ها از مستطیل سبز بود. فرشاد پیوس با زدن آخرین دور فوتبالی خود به عنوان بازیکن و بوسیدن چهارگوشه ی زمین و پرتاب گل برای تماشاگران پرسپولیس و استقلال فضای خاطره انگیزی را ایجاد کرد و حتی تماشاگران استقلال نیز او را تشویق و با شعار فرشاد آقای گل آخرین لحظه های فوتبالی آقای گل ایران را رقم زدند .

درباره ما

آکادمی فوتبال پیوس در سال 1377 در ورزشگاه جیحون (میلان) به عنوان مدرسه فوتبال فرشاد پیوس شروع به کار کرد و با مراجعه فوتبال آموزان زیادی روبرو شد .

 آکادمی فوتبال پیوس در این مدت 18 ساله بازیکنان زیادی به لیگ های تهران تحویل داده است و حتی بازیکن به تیم ملی نونهالان نیز تحویل داده است.

                                                                                                         با هدف تجربه اندوزی نه نتیجه گیری 

آکادمی فوتبال   , مدرسه فوتبال     , آکادمی فوتبال فرشاد پیوس      ,آکادمی فوتبال در تهران   , اکادمی فوتبال و آموزش   , اکادمی فوتبال پیوس

آدرس

 همت شرق - حقانی شمال - خیابان جلفا - ورزشگاه شهید کشوری 

ورزشگاه دیهیم : خیابان شهید مدنی پایین تر از مترو فدک بعد از پل مسیل باختر زمین چمن مصنوعی دیهیم

مترو دانشگاه شریف - میدان تیموری - بلوار اکبری - کوچه صالحین - جنب امامزاده طرشتی - ورزشگاه شهدای طرشت

باشگاه انقلاب : زمین چمن مصنوعی

تلفن های تماس:

-09127234109

-09355370291

نقشه