چرا مصرف پروتئین در کاهش وزن مفید است؟

نوشته:مصطفی چراغیان کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی

همه ما بدون اینکه در طول روز فعالیتی داشته باشیم، بازهم کالری مصرف کنید که به آن سوخت و ساز پایه گفته می شود.مواد غذایی که می خورید می تواند BMR شما را افزایش دهد و کمک می کند تا چربی بیشتری بسوزانید.( BMR حداقل سطح انرژی مورد نیاز برای پایداری عملکردهای ضروری بدن در حال بیداری همچون تنفس و فعالیت مغزی می باشد که شامل انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت فیزیکی نمی باشد.) برای مثال، مصرف پروتئین باعث می شود کالری بیشتری سوزانید زیرا پروتئین نسبت به کربوهیدرات و چربی انرژی بیشتری لازم دارد تا هضم شود و این یعنی یک گام برای سوزاندن چربی بدن.

همچنین پروتئین معده را پُر می کند و باعث می شود شما پُر خوری نکنید.لازم به ذکر است پروتئین موجب رشد عضلات نیز می شود.شما می توانید حداقل مصرف پروتئین روزانه، یک گرم به ازای هر پوند ( حدودا" 450 گرم) وزن بدن را هدف خود قرار دهید.

اکادمی فوتبال  مدرسه فوتبال تغذیه  رژیم غذایی اکادمی فوتبال فرشاد پیوس  اکادمی فوتبال 

 

درباره ما

آکادمی فوتبال پیوس در سال 1377 در ورزشگاه جیحون (میلان) به عنوان مدرسه فوتبال فرشاد پیوس شروع به کار کرد و با مراجعه فوتبال آموزان زیادی روبرو شد .

 آکادمی فوتبال پیوس در این مدت 18 ساله بازیکنان زیادی به لیگ های تهران تحویل داده است و حتی بازیکن به تیم ملی نونهالان نیز تحویل داده است.

                                                                                                         با هدف تجربه اندوزی نه نتیجه گیری 

آکادمی فوتبال   , مدرسه فوتبال     , آکادمی فوتبال فرشاد پیوس      ,آکادمی فوتبال در تهران   , اکادمی فوتبال و آموزش   , اکادمی فوتبال پیوس

آدرس

 همت شرق - حقانی شمال - خیابان جلفا - ورزشگاه شهید کشوری 

ورزشگاه دیهیم : خیابان شهید مدنی پایین تر از مترو فدک بعد از پل مسیل باختر زمین چمن مصنوعی دیهیم

مترو دانشگاه شریف - میدان تیموری - بلوار اکبری - کوچه صالحین - جنب امامزاده طرشتی - ورزشگاه شهدای طرشت

باشگاه انقلاب : زمین چمن مصنوعی

تلفن های تماس:

-09127234109

-09355370291

نقشه